Programa lietuvių kalbos mokytojams
2017 m. rugpjūčio 24 d., ketvirtadienis

 

Programa „Kūrybiškas ir novatoriškas literatūros dėstymas 9–10 kl. mokiniams“ siekiama pristatyti mokymo metodus ir būdus, kurie gali padėti sudominti 9-10 kl. mokinius literatūra. Programoje orientuojamasi į privalomus naujos pagrindinio ugdymo programos kūrinius. Siekiant ugdyti aukštesniuosius lyginimo, siejimo, analizės, kritiško vertinimo gebėjimus programoje pristatoma, kaip gali būti derinamos tradicinės teksto suvokimo užduotys su netradiciniais samprotavimo tekstų žanrais (prašoma parašyti personažo kalbėjimo būdą atitinkantį asmeninį laišką, samprotavimo pobūdžio straipsnį, FACEBOOK komentarą ar TWITTER žinutę ir pan.). Pristatomos ir kūrybiškumą ugdančios užduotys, skatinančios literatūrą siūloma sieti su fotografija, šiuolaikine reklama, daile, kinu. Atskleisdama mąstymo įvairovės ir kūrybingo santykio su literatūra ugdymo galimybes, ši  programa gali veiksmingai prisidėti

Turinys

Įžanginė paskaita: kūrybiško literatūros dėstymo koncepcija (20 min.).

Pranešimas ir praktinis darbas grupėse: Literatūros ir psichologijos mokslo sąsajos: kaip literatūrą sieti su savo gyvenimu? (Vandos Juknaitės ir Ericho Marijos Remarko kūrinių analizė) (1.40  val.).

Pranešimas ir praktinis darbas grupėse: Literatūra ir vizualieji menai (Oskaro Vaildo romano „Doriano Grėjaus portretas", tautosakinių kūrinių, Žemaitės apsakymo „Marti", Vinco Krėvės apsakymo „Skerdžius" siejimas su kino, reklamos, dailės kūriniais) (1.40 val.).

Pranešimas ir praktinis darbas grupėse: Mokomės kūrybingai (kūrybinių užduočių analizuojant Vydūno, Ričardo Gavelis, liaudies dainas ir kt. skyrimo galimybės) (1.30 val.).

Pranešimas ir praktinis darbas grupėse: Privalomų kūrinių siejimas: užduotys, padedančios susieti nagrinėtus autorius (1.30 val.).

Baigiamoji diskusija, refleksija (30 min.).

 

Preliminari kaina - 18-22 Eur (priklausys nuo susirinkusių dalyvių skaičiaus).

Prašome registruotis jau dabar adresu Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo Spam'o, jums reikia įjungti Javaskriptą, kad matytumėte tai . Registracija privaloma, ją baigsime 2017m. spalio 5 d.

Kviečiame dalyvauti.